Stadion ŁKS-u zostanie rozbudowany. Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, że na najbliższej sesji zgłosi odpowiednie poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu. Pierwotnie rozbudowa miała nastąpić dopiero po awansie klubu do pierwszej ligi. W czerwcu ogłoszono jednak, że w związku z awansem do drugiej ligi, stadion będzie miał cztery trybuny wcześniej. Władze klubu przyznają, że lepszego świątecznego prezentu dla siebie i kibiców nie mogli sobie wymarzyć.

Zgodnie z czerwcową obietnicą, Hanna Zdanowska zapowiedziała dziś, że chce przeznaczyć 200 tysięcy złotych z budżetu na projekt rozbudowy stadionu ŁKS.

Na przeznaczenie na ten cel pieniędzy z miejskiego budżetu Łodzi musi wyrazić Rada Miejska. Projekt uchwały budżetowej, razem z prezydenckimi autopoprawkami, trafi pod głosowanie radnych 27 grudnia. Przetarg na projekt rozbudowy stadionu ma zostać ogłoszony w styczniu. Władze mają nadzieję, że budowę uda się ukończyć w dwa lata. Jak przyznaje prezes ŁKS Tomasz Skalski, kompletny stadion to element niezbędny do tego, by należycie odbudować klub.

ŁWD - K.Tubilewicz