Sami założyli stowarzyszenie piłkarskie, potem zbudowali boisko - rodzice dzieci trenujących w Piłkarskiej Akademii Andrespolia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wspólnymi siłami stworzyli miejsce do ćwiczeń dla swoich pociech. Zainwestowali 140 tysięcy złotych, częściowo w włączyła się w to gmina Andrespol.

Jeszcze w sierpniu była opuszczona polana, teraz jest boisko z prawdziwego zdarzenia. Wójt użyczył teren, później rodzice rozpoczęli budowę, nawodnili boisko, wyrównali, potem ogrodzili, posadzili trawę. Wszystko dla 140 osobowej grupy dzieci, która z zapałem trenuje piłkę nożną.

Teraz trwają ostatnie pracę, aby wiosną wszystko było już gotowe. Sprzęt jest naszykowany - pozostało jeszcze postawić bramki, ławki dla zawodników rezerwowych, założyć oświetlenie i przede wszystkim wykończyć budynek, który rodzice też postawili własnymi siłami. Będą w nim szatnie i prysznice dla młodych piłkarzy.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Andrespolia powstało w czerwcu z inicjatywy rodziców. Do tej pory musieli wynajmować boiska, aby ich pociechy miały gdzie trenować.

Rodzice myślą o uroczystym otwarciu. Chcą, aby ich dzieci rozegrały sparing z oldboyami Widzewa. Zaproszą też prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Być może zawita do Łodzi i ochrzci nowe boisko Akademii Piłkarskiej Andrespolia.

(ŁWD - M. Komorowska)