Kolejna duża inwestycja w Strykowie – nowy obiekt produkcyjno - magazynowy amerykańskiej firmy Corning już niebawem stanie w Segro Logistic Park. To drugi zakład firmy usytuowany przy węźle autostradowym Łódź-Północ. Inwestycja potwierdza, że okolice Strykowa wciąż są atrakcyjną lokalizacją dla następnych przedsiębiorstw.

Firma Corning powstała ponad 150 lat temu. Zajmuje się miedzy innymi produkcją szkła i światłowodów. W Strykowie osiedliła się 12 lat temu i tutaj pracuje nad rozwiązaniami telekomunikacyjnymi. Od początku współpracuje z firmą deweloperską Segro, która teraz wybuduje kolejny zakład dla Corninga o powierzchni blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych.
Firma deweloperska Segro pierwsze działki pod hale przemysłowe w Strykowie kupiła 11 lat temu.
W ciągu ostatnich 10 lat w Strykowie osiedliło się ponad 50 dużych przedsiębiorstw. Miasto korzysta ze swojej dogodnej lokalizacji- przy skrzyżowaniu autostrad, ale nie tylko to przyciąga inwestorów.
Na terenie Strykowa działają 3 parki inwestycyjne, w których pracę znalazło 2 i pół tysiąca osób. Miasto prowadzi rozmowy z kolejnymi dużymi firmami, chcącymi otworzyć swoje siedziby w pobliżu węzła autostradowego.

ŁWD - M. Kowalczyk