"Pomaganie przez remontowanie" to program pomocy rodzinom w trudnej sytuacji finansowej. Zgierski MOPS i Urząd Miasta wytypował pięć takich rodzin. Do akcji przyłączyło się 12 firm, które bezpłatnie wyremontują mieszkania beneficjentom programu.

Pani Barbara w mieszkaniu komunalnym mieszka od kilkunastu lat, razem z córką i od czterech lat z jej maleńkim synkiem. Dwupokojowe mieszkanie liczy niespełna 40 metrów kwadratowych. Jeden z pokoi kobiety chciały wyremontować na własną rękę, ale nie wszystkie prace udało się im zakończyć. Nie wystarczyło pieniędzy między innymi na położenie nowej podłogi. Niebawem to się zmieni.
dzięki akcji "Pomaganie przez remontowanie".  Wyremontowany zostanie również drugi pokój.

Zanim powstały projekty nowych pięciu mieszkań, architekci przeprowadzili wywiady z ich mieszkańcami. Ważne było to, aby mieszkania były ładne i spełniały oczekiwania ich lokatorów. Uczestników projektu wyłonił zgierski MOPS. Przeważają rodziny wielodzietne. Jednym z warunków było regularne płacenie czynszu.

W akcji wzięło udział 9 firm, które zaoferowały materiały budowlane, biuro architektoniczne i dwóch wykonawców.  Pierwsze remonty rozpoczną się za dwa tygodnie. Władze Zgierza planują objąć akcją kolejne mieszkania komunalne.

(ŁWD - A. Śmiechowska)