Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy Ronda Solidarności. Dziś robotnicy montowali m.in. znaki informujące o nowej organizacji ruchu i przygotowywali skrzyżowanie do dalszych prac. Od niedzieli kierowcy pojadą tylko zachodnią jezdnią ronda, ul. Pomorska po obu stronach skrzyżowania wciąż będzie niedostępna dla samochodów. Na zmiany muszą się przygotować także pasażerowie MPK.

Od niedzieli 13 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni na Rondzie Solidarności. W pierwszej kolejności zamknięta zostanie wschodnia część skrzyżowania. W ciągu krajowej 14, czyli ulic Kopcińskiego/Palki, kierowcy pojadą tylko zachodnią jezdnią. Samochody, które będą jechać od strony Skrzyżowania Marszałków, by skręcić w lewo w Źródłową lub Uniwersytecką, będą musiały zawrócić na wysokości ulicy Telefonicznej.

Dla kierowców wciąż zamknięta będzie ulica Pomorska po obu stronach skrzyżowania. To dlatego, że trwają prace związane z wymianą torowiska, a później planowane jest poszerzenie Pomorskiej po wschodniej stronie ronda. Na centralnej części skrzyżowania stare tory już zostały usunięte.

Zmiany w komunikacji miejskiej w okolicach Ronda Solidarności zostaną wprowadzone w nocy z soboty na niedzielę. Zlikwidowana zostanie linia autobusowa Z, która przez kilka dni zastępowała tramwaje jeżdżące niegdyś przez rondo. Pojawią się za to dwie linie tramwajowe 17 i Z17, które będą kursować wahadłowo po obu stronach ronda.

Zapowiedziana organizacja ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywać przez kilka tygodni. Wszystkie prace związane z przebudową Ronda Solidarności mają zostać wykonane do końca roku.

ŁWD - M.Olżewska