Uniwersytet Łódzki i Politechnika zakończyły tegoroczną rekrutację. Na wyniki będzie trzeba jeszcze poczekać, ale już wiadomo, ze chętnych na obu uczelniach jest więcej, niż w zeszłym roku.

Na uniwersytecie Łódzkim od lat najpopularniejszym kierunkiem jest psychologia. W tym roku zgłosiło się na niego 1216 osób.
Nadal popularna wśród studentów jest też filologia angielska, prawo, pedagogika i dziennikarstwo. Wielu chętnych znalazło się też na nowy uniwersytecki kierunek - Bezpieczeństwo Narodowe.
Wielu tegorocznych maturzystów chce też studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji, logistykę, oraz zarządzanie inteligentnymi budynkami - nowość w ofercie uczelni. W tym tygodniu na Politechnice odbędą się jeszcze egzaminy na kierunki artystyczne, takie jak Wzornictwo czy Architektura. Wyniki rekrutacji politechnika opublikuje 25 lipca.
Wcześniej, bo już 18 lipca, pierwsze listy przyjętych zobaczą studenci uniwersytetu. Obie uczelnie będą jeszcze prowadzić rekrutację na studia niestacjonarne i studia II stopnia. Jak co roku, na studia dzienne, zostanie przeprowadzony również drugi, uzupełniający etap rekrutacji. Studenci, którzy nie dostali się na wymarzone kierunki studiów będą mogli powalczyć o te, na których będą jeszcze miejsca.