Pokazy filmowe, wydarzenia muzyczne, warsztaty, spotkania znalazły się w programie rozpoczynającego się dziś w Łodzi Transatlantyk Festival. Impreza, która organizowana jest po raz siódmy, potrwa do 21 lipca. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest - "Siła kobiety".

Transatlantyk Festival to impreza poświęcona muzyce, sztuce filmowej i edukacji filmowej. W repertuarze tegorocznej edycji znalazło się niemal 200 filmów, w tym premiery obrazów nagradzanych na światowych festiwalach.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Siła kobiety".

W trakcie trwania festiwalu zaprezentowany zostanie autorski wybór najciekawszych filmów dokumentalnych z Polski i zagranicy m.in. o tematyce kulinarnej, poświęcone żywności, ale też odkrywające tajemnice produkcji wina. Widzowie mogą skorzystać z plenerowego Kina Łóżkowego. Składająca się z kilkudziesięciu łóżek wyposażonych w ekrany, na których wyświetlane są filmy, Łóżkoteka została uznana przez amerykański serwis BussFeed za jedno z 10 najwspanialszych kin na świecie.

Gośćmi festiwalu będą w tym roku reżyserka Lucrecia Martel i Edward Norton, amerykański aktor, który spotka się z widzami 21 lipca.

Szczegółowy program 7. Transatlantyk Festivalu dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.transatlantyk.org.(PAP)