To już pewne ulica Nowowęglowa w Łodzi zostanie wydłużona i połączona z wiaduktem na Kopcińskiego. Nowa infrastruktura powstanie też na ulicy Wydawniczej. Na razie ruszyła procedura przetargowa . Już teraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach Drewnowskiej i Tymienieckiego trwają tam prace remontowe.

Nowowęglowa, albo inaczej aleja Rodziny Grohmanów na razie kończy się na ulicy Wierzbowej ruchu prawie tam nie ma, bo i nie ma dokąd jechać. Wkrótce ma się to zmienić czteropasmowa jezdnia zostanie poprowadzona pod wiaduktem i połączy się z Wydawniczą.
Na Wydawniczej powstanie rondo, które bezpiecznie wyprowadzi podróżnych na Kopcińskiego. Zmodernizowana zostanie też krańcówka autobusowa. Tuwima natomiast będzie... ślepa.
Prace mają zakończyć się do sierpnia przyszłego roku. Ale już teraz kierowcy muszą uważać na utrudnienia w mieście. Na ulicy Drewnowskiej, miedzy Zachodnią a Żytnią trwają prace związane z awarią sieci wodno-kanalizacyjnej. Jezdnia jest tam zamknięta w obu kierunkach.
Objazdy poprowadzone są ulicą Ogrodową i Lutomierską, kierowcy mogą przejechać też przez parking Manufaktury. Inną trasą jeżdżą autobusy linii 79.Prace zakończą się prawdopodobnie za tydzień. Trochę dłużej, bo nawet do końca wakacji mogą potrwać utrudnienia na ulicy Tymienieckiego od Sienkiewicza do Kilińskiego i na Sienkiewicza od ulicy Wigury do Tymienieckiego. Na obu ulicach zamknięto po jednym pasie ruchu. Objazdy poprowadzono ulicami Kilińskiego i Wigury. Inaczej jeżdżą też autobusy linii 55, 57, 77 i N3.

ŁWD - M. Kowalczyk