W południe studenci z Uniwersytetów Łódzkiego i Medycznego rozpoczęli Juwenalia. Trzydniowe święto ma integrować studentów i jest dla nich ostatnim momentem, aby odstresować się przed nadchodzącą sesją egzaminacyjną.

Występy artystyczne i scenki z życia studenckiego. Tak rozpoczęły się Juwenalia dwóch łódzkich uczelni. Studenci spotkali się przed XIV Akademikiem Uniwersytetu Łódzkiego, zwyczajowo nazywanym "Wieżą Babel" ze względu na jego mieszkańców - obcokrajowców. Część występów przygotowali właśnie zagraniczni studenci.

Około trzynastej rozpoczął się tradycyjny pochód, inaugurujący Juwenalia. Studenci przeszli z ul.Matejki na osiedle akademickie Lumumbowo.

Na Juwenalia łódzkie MPK przygotowało specjalną linię tramwajową J1, która w te wyjątkowe dni połączy Politechnikę z Lumumbowem oraz linię autobusową J2, łącząca kampus Uniwersytetu Łódzkiego z centrum Łodzi. Tramwaj kursować będzie od godz. 21:00 do 03:00 rano. Dziś co 30 minut, jutro - co 20 minut. Autobus rozpocznie kursy o godz. 22:00 i jeździć będzie co 10-20 minut, również do trzeciej nad ranem.

ŁWD - M.Aleksandrzak