Kilkaset osób wzięło udział w miejskich obchodach przypadającego jutro Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas pikniku połączonego ze zbiórką odpadów przed Łódzką Halą Sportową, najliczniejszą grupą byli młodzi łodzianie - uczniowie i przedszkolaki.

Najmłodszych łodzian specjalnie zachęcać do dbania o ziemię nie było trzeba. W akcji segregacji i wymiany przetwarzalnych odpadów na sadzonki wzięły udział tłumy.

Sadzonkę m.in. drzewa i krzewu można było otrzymać za 15 sztuk szklanych opakowań, 20 sztuk zużytych baterii, 20 butelek PET, 30 aluminiowych puszek lub 5 kg makulatury.


Dziś dla uczestników przygotowane były także warsztaty i konkursy ekologiczno-sportowe. Wszystko by zadbać o edukację ekologiczną już od najmłodszych lat.


Akcję zorganizowali Urząd Miasta Łodzi, MOSIR i łódzkie MPO. W obchody Dnia Ziemi w naszym regionie od czterech lat włącza się też PGE Dystrybucja S.A organizując ekologiczną akcję skierowaną do dzieci i młodzieży.

Dzień Ziemi po raz pierwszy zorganizowano w 1970 roku w Ameryce z inicjatywy ONZ. W Polsce obchodzony jest od 1990 roku, czyli od 27 lat.