Dołącz do patrolu straży miejskiej zachęcają funkcjonariusze z Pabianic. Dziś zaczęły się zapisy do wspólnego patrolowania miasta - to pierwsza taka akcja w kraju. Komendant pabianickiej straży miejskiej zaprasza też mieszkańców do zwiedzania siedziby komendy.

Pracę strażnika miejskiego od podszewki będzie mógł poznać każdy dorosły pabianiczanin. Najpierw jednak trzeba będzie przejść krótkie szkolenie, po to by podczas patrolu wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Pabianiczanie którzy zdecydują się patrolować miasto będą mięli do wyboru patrol pieszy lub w radiowozie. Termin będzie można ustalić z funkcjonariuszami straży miejskiej. Do wyboru zmiana poranna lub popołudniowa.

Pabianiczanie pomysłem są zaskoczeni ale zainteresowani.Jeżeli taka praca się spodoba - strażnik amator będzie mógl postarać się o zatrudnienie. W pabianickiej straży miejskiej są 2 wolne etaty. Udział w akcji można zgłaszać do końca kwietnia pod numerem telefonu 986. W pierwszym patrolu pabianiczanie wezmą udział po długim weekendzie majowym. Akcja potrwa do końca maja. A na najbliższą niedzielę w pabianickiej komendzie Straży Miejskiej zaplanowano Dni Otwarte.

ŁWD - A.Śmiechowska