Nowa aula na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego otrzymała imię profesora Stanisława Liszewskiego. Zmarły 23 kwietnia 2016 roku naukowiec był wybitnym geografem i urbanistą. Był też rektorem Uniwersytetu Łódzkiego. To za jego kadencji wybudowano i wyremontowano wiele obiektów uniwersyteckich. O nadaniu jego imienia nowej auli, zdecydowała Rada Wydziału Nauk Geograficznych.

Studenci z nowej auli korzystają od lutego. Od dziś nosi ona imię profesora Stanisława Liszewskiego. W trakcie spotkania poświęconego wybitnemu geografowi można było posłuchać ostatniego wywiadu jakiego udzielił.

Profesor Liszewski to pomysłodawca Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki oraz programu nauczania o Łodzi i regionie łódzkim. Jego zainteresowania naukowe koncentrowały się głównie wokół geografii osadnictwa, a szczególnie geografii miast i geografii turyzmu.

Profesor Stanisław Liszewski jest autorem prawie pół tysiąca publikacji. Wypromował ponad czterystu magistrów.

W 2011 roku profesor Liszewski został wyróżniony tytułem doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Był też honorowym obywatelem Łodzi. Jeszcze przez kilka tygodni na Wydziale Nauk Geograficznych można oglądać wystawę poświęconą profesorowi.

ŁWD - M.Aleksandrzak