Wojewoda Łódzki oraz zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew odnieśli się do zachowania kibiców podczas sobotniego meczu otwarcia. Głównie chodzi o odpalenie kilkudziesięciu rac na stadionie a także aktów chuligańskich poza obiektem.

Wojewoda Łódzki napisał:
W ostatnią sobotę 18 marca 2017 r. mieliśmy okazję brać udział w niezwykłym dla Łodzi wydarzeniu. Otwarcie nowoczesnego Stadionu Miejskiego przy al. Piłsudskiego to niewątpliwie ogromny sukces klubu RTS Widzew i jego zwolenników. Było to również duże wydarzenie dla mieszkańców Łodzi. Zjednoczyło wiele osób i środowisk. Wiele pracy włożono w uroczystość otwarcia stadionu, w stworzenie dobrej atmosfery wśród kibiców oraz w budowanie pozytywnego przekazu medialnego. Prawdziwym kibicom towarzyszyła radość i duma z tego historycznego wydarzenia.
Niestety atmosfera piłkarskiego święta przyćmiona została przez wielorakie zaniedbania organizacyjne i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grupy osób zasiadających na sławnej trybunie „pod zegarem”. Podczas meczu odpalonych zostało kilkadziesiąt rac, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników imprezy, a w myśl obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo. Poza stadionem także miały miejsce incydenty, które wykraczają poza katalog zachowań dopuszczonych prawem i akceptowalnych społecznie.
Wojewoda Łódzki wraz ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców miasta i województwa stanowczo sprzeciwia się umożliwianiu używania na stadionie materiałów pirotechnicznych czy wnoszenie napojów alkoholowych. Nie może być zgody na atakowanie policjantów i pracowników ochrony, liczne akty chuligańskie na stadionie i poza nim.
Stadion Miejski ma być miejscem wspólnego, radosnego kibicowania, przeżywania emocji sportowych związanych z grą ulubionej drużyny, nie zaś obiektem, w którym wizyta wiązać się będzie z obawą o bezpieczeństwo oraz dyskomfortem związanym z obserwowaniem osób łamiących prawo.

W oświadczeniu zarządu Stowarzyszenia RTS Widzew czytamy:
Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew dziękuje wszystkim kibicom i sympatykom Klubu uczestniczącym w uroczystości otwarcia nowego stadionu na al. Piłsudskiego 138 w dniu 18 marca 2017 roku. Cieszymy się, że byliście Państwo z nami w historycznej dla Klubu chwili.
Jednocześnie stanowczo potępiamy bezprawne zachowania niewielkich grup kibicowskich, jakie miały miejsce podczas meczu. W szczególności podkreślamy, że nie ma naszej zgody na używanie środków pirotechnicznych w trakcie widowiska.
Celem Stowarzyszenia RTS Widzew jest, aby wszystkie mecze w naszym nowym domu odbywały się w kulturalnej atmosferze zachęcającej do udziału w meczach całe rodziny. Widzew ma być miejscem spotkań zarówno biznesowych jak i towarzyskich i nasze działania będą ukierunkowane na zapewnienie komfortu, emocji sportowych i bezpieczeństwa widzom.
W związku z tym oczekujemy od środowisk kibicowskich naszego Klubu zachowania zgodnego z prawem, w szczególności z Regulaminem Meczu obowiązującym na stadionie i ustawą z 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U z 2015 roku poz. 2139 z późn. zmianami). Wszyscy Kibice powinni pamiętać, że łączy nas Widzew i działamy dla dobra Klubu, a na zachowania niezgodne z prawem i godzące w Klub, których efektem będą kary dotykające Widzew nie ma naszej zgody. Kto uważa się za kibica Widzewa nie może szkodzić swojemu Klubowi w trakcie odbudowy, w szczególności gdy jesteśmy na początku naszej drogi.