100 osób ewakuowano po tym jak część pracowników jednego z biurowców w Piotrkowie Trybunalskim poczuła duszności i łzawienie oczu na skutek rozpylenia nieznanej substancji w budynku. Kilka osób potrzebowało pomocy lekarskiej. Na miejsce w celu identyfikacji substancji wezwano jednostkę ratownictwa chemicznego z Piotrkowa.

W biurowcu mieści się miedzy innymi delegatura Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium Oświaty, Starostwa Powiatowego w Piotrkowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Ewakuowani pracownicy mówili że w pewnym momencie cześć z nich zaczęła odczuwać podrażnienie dróg oddechowych i oczu.

Z budynku wyprowadzono około 100 osób - pracowników instytucji jak i klientów. Kilka z osób zostało przebadanych przez zespół karetki pogotowia. Nie było jednak konieczności przewiezienia ich do szpitala. Strażacy ustalili, że substancja mogła być rozpylona na drugim bądź trzecim piętrze budynku. Obiekt został przeszukany.

Po przewietrzeniu budynku pracownikom pozwolono wrócić na miejsca pracy. Policja będzie prowadziła dochodzenie wyjaśniające kto mógł być sprawcą rozpylenia gazu. W budynku nie ma monitoringu, więc postępowanie może być utrudnione.

ŁWD - K.Zajda