Blisko 15 milionów złotych. Tyle w 2017 roku wynosi sportowy budżet Łodzi. Ponad 8 milionów zostanie przeznaczonych na wsparcie dla 9 zespołów ligowych. Magistrat ma też m.in. finansować szkolenia sportowców.

Nowością mają być nowe zasady wynajmowania obiektów sportowych należących do miasta. Teraz to magistrat będzie finansował wynajem. Przeznaczy na to blisko 3 miliony siedemset tysięcy złotych.

W 2017 roku będzie też kontynuowany program "Mój przyjaciel WF". Po roku funkcjonowania projektu liczba zwolnień z WF-u zmalała o 30%.

Na ten rok zaplanowane też są spotkania z mistrzami. Uczniowie będą mieli okazję spotkać się m.in. z koszykarką Elżbietą Nowak- mistrzynią Polski i Europy z 1999 roku. Elżbieta Nowak jest teraz trenerką ŁKS SMS Łódź. Będą też zajęcia z Marcinem Gortatem czy też Otylią Jędrzejczak, w ramach programu Otylia Swim Tour.

W tym roku młodzież będzie też mogła liczyć na treningi z Mariuszem Wlazłym. Magistrat zapewnia, że szczegółowe informacje o imprezach poznamy wkrótce.

ŁWD - M.Komorowska