Uczciwy biznes opłaca się polskim firmom – wielki finał XVIII edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” Zakończyła się XVIII edycja programu promującego etykę w biznesie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Laureatów certyfikacji i zdobywców nagród zaprezentowano 27 listopada podczas uroczystej gali w warszawskim EXPO XXI - wśród nich 36 firm z woj. łódzkiego. List gratulacyjny przekazał prezydent Andrzej Duda.
Nagrodę główną – Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015 przyznano 15 firmom: Daewon Europe z Lublina, Domowi Wydawniczemu „Rebis” z Poznania, spółce Dora Metal z Czarnkowa, EuroTherm Niewiadomscy z Inowrocławia, Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa, Metraco (Grupa KGHM) z Legnicy, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej z Bielska Podlaskiego, spółce TIP-TOPOL z Pobiedzisk, RECARO Aircraft Seating Polska ze Świebodzina, REKORD Systemy Informatyczne z Bielska-Białej, Spółdzielni Inwalidów ZGODA z Konstantynowa Łódzkiego, Tartakowi i Zakładowi Stolarskiemu Państwa Witkowskich z Rychłowic, spółce TFP-Grafika ze Śremu, Votum SA z Wrocławia i Zespołowi Elektrowni Wodnych Niedzica. Kapituła Programu przyznała dwie nagrody specjalne „Debiut Fair Play”. Pierwszą odebrała firma Termall z Bełchatowa, specjalizująca się w pozyskiwaniu inwestycji z zakresu energetyki zawodowej i przemysłowej, a także rozwoju spalarni i biogazowni; drugą - firma UTC CCS Manufacturing Polska z podkarpackich Ropczyc, która zajmuje się produkcją urządzeń i technologii z zakresu ochrony i zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Wyróżnienia za szczególną działalność proekologiczną odebrały: Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, który prowadzi Centrum Edukacji Ekologicznej; spółka TFP z Dziećmierowa w woj. wielkopolskim, która m.in. wykorzystuje w produkcji zamknięty obieg wody oraz posiada własną oczyszczalnię, uzdatniającą wodę w 100 procentach; Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Inowrocławia, które dysponuje największą w Polsce liczbą autobusów hybrydowych, oraz spółka TROTON z Ząbrowa w woj. zachodniopomorskim, która od 10 lat prowadzi akcję ekologiczną „Sprzątanie Brzegów Rzeki Parsęty”. Kapituła przyznała również tytuł „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2015. W ten sposób uhonorowano 20 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm – wieloletnich laureatów programu.
Podczas Gali „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015 zainaugurowano nową edycję programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, którą poprowadzi Instytut. W nowej edycji formuła programu została odświeżona i urozmaicona. Podsumowano również obchody 25-lecia działalności Krajowej Izby Gospodarczej, współgospodarza wieczoru, przy której afiliowany jest program „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Andrzej Arendarski, prezes KIG, oficjalnie podsumował rok jubileuszowy i wręczył okolicznościowe medale osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu gospodarczego. Uroczysty wieczór zakończył się balem andrzejkowym.