Ponad 3 tysiące dzieci znalazło nowy dom - mamę i tatę - dzięki pomocy pracowników Ośrodka Adopcyjnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi. Najstarsze z nich same mają już potomstwo. Placówka obchodzi 40-lecie i dziś ten jubileusz podsumowywali wszyscy wspólnie.

Przez 18 lat małżeństwa trudnych chwil im nie brakowało - decyzje też były różne- raz że są gotowi na adopcję,kiedy indziej,że jeszcze trzeba poczekać.Rok temu postawili kropkę nad i- i zarejestrowali się w ośrodku adopcyjnym.Początkowo chcieli córkę,a tu pojawił się on.

Wiktor zamieszkał z mamą, tatą, 4 psami i kotem dwa tygodnie temu. Przez 40 lat Ośrodek Adopcyjny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci znalazł nowy dom dla 3128 najmłodszych. - Adopcja jest szansą i wyzwaniem - i dla dziecka i dla rodzin i dla nas - pracowników,którzy powierzają te dzieci tej rodzinie- by odniosła sukces - mówi Aleksandra Krysiak dyrektor Ośrodka Adopcyjnego TPD w Łodzi.

A sukces odnieść nie jest łatwo, bo procedury, przez które przyszli rodzice muszą przejść nie należą ani do łatwych ani do bardzo szybkich.

Sprawdzane jest niemal wszystko - a wszystko po to, by kiedy już młody czlowiek zamieszka w nowym domu dostawał tyle milości co Wiktor.

ŁWD - M.Michalak