1 czerwca (niedziela) zapraszamy dzieci, by w dniu swojego święta zaprojektowały i zbudowały świat swoich marzeń z klocków LEGO: w ręce najmłodszych oddamy ponad 45000 klocków w 160 zestawach konstruktorskich.
Ten dzień to jedyna okazja, aby dzieci samodzielnie mogły zbudować miasto LEGO CITY z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanej makiety, jeździć zdalnie sterowanymi samochodami terenowymi z napędem 4x4 LEGO 9398 po bardzo trudnym torze stworzonym według własnego pomysłu z klocków LEGO® (ruchomy most, przeprawa przez rzekę, wzniesienia, przeszkody naturalne) w oparciu o LEGO Technic, nauczyć się programować maszyny proste, postacie i roboty z LEGO WeDo, a także wziąć udział w walkach robotów. Mali kinomani będą mogli przenieść się w krainę ekranizacji filmowych i odnaleźć ulubione postacie z filmów: The Lord of the Rings™” i „Hobbit™”, „Star Wars™”, a także „Lego Przygoda™”. Dla miłośników „Gwiezdnych Wojen” zorganizowane zostaną pojedynki galaktyczne. Specjalnie dla dziewcząt przygotowaliśmy możliwość włączenia się w budowę miasteczka LEGO Friends. Impreza skierowana jest dla dzieci 5+.
Dwugodzinną zabawę zakończy projekcja filmu „Lego Przygoda”, podczas której dzieci będą mogły zobaczyć artystycznie wykorzystane przez filmowców zestawy klocków, którymi bawiły się chwilę wcześniej. „Lego Przygoda” – pierwszy pełnometrażowy film kinowy przedstawiający przygody postaci ze świata klocków LEGO – opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.

Zaczynamy 1 czerwca o godz. 10.00. Dzień Dziecka z LEGO 1 czerwca w ŁDK potrwa do godz. 15.00